Ümraniye Cem Evi

Hakkımızda yazısı...

Ümraniye Cem Evi Hakkımızda

Anadolu Bilim Kültür ve Cem Vakfı
            Ümraniye Cem Evi

              22 Mayıs 1995 yılında Ümraniye’deki Alevi canların çabaları ile o günün yerel yönetiminin bugün ki binamızın olduğu arsayı kiralama adıyla tahsis ederek vakfımız kurulmuştur.

              Halkımız ve Ümraniye’de bulunan iş adamlarımızın katkıları ile inşaat süreci fiziki yapılanma 2004 yılında tamamlanmış olup iç donanım ve yerleşik düzenlemeler yapılmıştır. Çağdaş ve temiz hizmet veren vakıf binamız bugün bu mekanları ve ibadethaneleri hem de büyük şehirlerde açarak inancımızı dilediğimiz gibi yaşamak ibadet etmek cenazelerimizi kendi inancımız doğrultusunda geleneklerimize göre kaldırarak yaşamak.       

             Cemevimiz 4.katlı bina 1.874.metrekare kapalı alana sahip olup  her geçen gün hizmet alanını genişletmekte,hizmet verdiği kişi sayısını artırmakta olan Anadolu Bilim Kültür ve Cem Vakfı amacını kısaca şöyle tarif ediyor; Atatürk ilke ve devrimleri ışığında Alevi inancını, inançtan doğan kültürü anlatma,tanıtma ve uygulama yönünde çalışmalar yapmak.Yanlış anlaşılma ve eksik bilgiler içeren anlatımları düzeltmek,toplumu doğru bilgilendirmek,bu kültüre ve inanca gönül vermiş olanlara sahip çıkmaktır.  Ayrıca aynı amaçlarla hizmet veren sivil toplum örgütleri ve diğer kurumlar ile de işbirliği içinde çalışmalar yapmaktır.

              Ümraniye Cem Evi olarak vakfımızda 24 saat cenaze hizmetleri verilmekte olup iki farklı mutfak ve iki farklı yemek salonuyla her türlü yemek davetleri yapılmak da her perşembe günü Cem hizmetleri ile ibadet yapılmaktadır, 

             Saz ve Gitar kursu,Semah kursu, Matematik,Fen Dersleri kursu, İngilizce kursu Panel Toplantı ve Kültürel faaliyetleri ile Halk Eğitim Merkezi çerçevesinde düzenlenen kurs hizmetleri verilmektedir.